Apple ożywia produkcję iPhone'a X. Bo? Zła sprzedaż iPhonów X i X Max

Według The Wall Street Journal, Apple zmusiło produkcję i sprzedaż smartfonów poprzedniej generacji, aby były niewidoczne dla półek sklepowych na początku iPhone Xs i XA Max. Ruch jest określany na podstawie umowy z firmą Samsung dotyczącej zakupu określonego ekranu OLDD.

W raporcie Wall Street Journal zasugerowano, że słaby popyt na iPhone Xs i X-Max ma wznowić produkcję starego pokolenia. Apple ma umowę z Samsungiem, która zobowiązuje się do zakupu partii ekranu OLDD i musi go przestrzegać. Przy okazji, koszt produkcji iPhone'a X jest niski.

Dlatego raporty potwierdzają wcześniejsze informacje o zmniejszeniu zamówienia na trzy nowe modele smartfonów Apple (iPhone Xs, XA Max i XR). Najtańszy problem ze wszystkimi trzema telefonami iPhone XR Klienci, którzy zwracają uwagę na swój budżet, częściej decydują się na iPhone 8 w zeszłym roku, które są nadal dostępne, a zatem wydają mniej.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku iPhone'a Budget 5C, który przechwycił archiwum tylko po wprowadzeniu sklepu. Cena iPhone'a X w Polsce zaczęła się od 4 979 zł. W przypadku nieco większego modelu x x max musisz zdobyć minimum 4 479 PLN z kieszeni. Najbardziej przystępna cena Apple iPhone XR w tym roku to 3729 zł dla Polski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *